Biel kojarzy się z niewinnością, dlatego doskonale prezentuje się w pokojach dziecięcych. Białe meble świetnie współgrają z drewnianymi dodatkami, sprawiając, że pokój staje się przytulny i bezpieczny – czyli taki, jaki powinien być. Dlaczego warto wybrać białe meble do pokoju dziecka?

Uniwersalny kolor

Jeśli nie jesteś zwolennikiem urządzania pokoju według płci dziecka, postaw na białe meble, które są niezwykle uniwersalne. Różowe lub niebieskie meble, ściany i dodatki coraz częściej uznawane są za stereotypowe, a nasze dziecko niekoniecznie będzie za kilka lat utożsamiało się z wszechobecnym w jego pokoju kolorem. Zdecyduj się na neutralną barwę i wybierz białe szafy, komody i krzesełka. Akcenty kolorystyczne mogą znaleźć się w pokoju pod postacią dodatków, które w razie potrzeby tanio wymienisz na nowe.

Pokój z bratem

Jeśli jesteście świeżo upieczonymi rodzicami dziewczynki, lecz za rok lub dwa planujecie pojawienie się kolejnego malucha, zdecydujcie się na białe meble. Współczesne mieszkania są dość małe, dlatego jeśli córka będzie miała brata, zapewne przez jakiś czas będą mieszkać w jednym pokoju. Zadbajcie więc o to, by wnętrze było neutralne i postawcie na białe stoliki, szafy i łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *