Wiele osób twierdzi, że w sypialni powinny znajdować się ciemniejsze kolory, które łatwiej wprowadzają nas w relaksujący nastrój i przyspieszają proces zasypiania. Jednak nie oznacza to, że białe meble w sypialni są elementem zakazanym – wręcz przeciwnie! Sprawdź, jak umiejętnie dobrać meble i dodatki, by biel w sypialni nie raziła, lecz uspokajała.

50 twarzy bieli

Biel jest kolorem, który ma wiele odcieni. Decydując się na białe meble do sypialni, warto więc przejrzeć propozycje producentów oferujących meble w odcieniach bieli, takich jak kość słoniowa, alabaster, Bone (biel z domieszką fioletu), ecru lub krem. Zrezygnuj z zimnej bieli na rzecz cieplejszych odcieni, by wprowadzić do sypialni przytulną atmosferę. Jeśli twoje białe meble powodują, że odczuwasz chłód, postaw na ciepłe światło punktowe, które sprawi, że od razu poczujesz się lepiej.

Nie tylko bielą człowiek żyje

Pamiętaj, że sypialnia pokryta bielą może wyglądać bajkowo, lecz może też kojarzyć się ze sterylnością, co jest dobre w przypadku łazienek, lecz niekoniecznie pożądane w sypialniach. Jeśli decydujesz się na białe szafy, komody i łóżko, postaw na bardziej wyrazisty kolor ścian, np. butelkową zieleń, szarość czy zmysłowe odcienie czerwieni. Przy białych meblach masz duże pole do popisu, gdyż każdy kolor będzie się prezentował świetnie. Nie zapomnij również o kilku kolorowych dodatkach, by przełamać wszechobecną biel.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *