To pytanie zadają sobie często miłośnicy książek, którzy szaleją na targach i wyprzedażach, a później łapią się za głowę z przerażeniem. Jeśli nie zamierzasz rozstawać się z ani jedną książką, koniecznie musisz znaleźć rozwiązanie swojego problemu. A jest ono w zasięgu twojej ręki!

Zmień układ 

To oczywiste, że książki najlepiej prezentują się, stojąc jedna obok drugiej. Jeśli jednak na twoim regale brakuje miejsca na kolejne pozycje, zrób przegląd książek i zdecyduj, które z nich stanowią dla ciebie mniejszą wartość, lub które już przeczytałeś i w najbliższym czasie nie będziesz po nie sięgał. Następnie (o ile pozwala ci na to szerokość półek) poukładaj ważniejsze książki tuż przed tymi, które na jakiś czas mogą pozostać zakryte. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce, a każda książka będzie mogła bezpiecznie czekać na swoją kolej. Warto również wykorzystać przestrzeń, która dzieli książki od kolejnej półki, kładąc wybrane pozycje prostopadle do tych stojących.

Kup nowy regał

Znajdź dodatkowe miejsce w swoim pokoju lub mieszkaniu, w którym mógłbyś umieścić nowy regał. Jeśli cała przestrzeń jest już zajęta, nie załamuj się, z pewnością znajdzie się jej trochę na… ścianie! Zaopatrz się w nieduże regały do zawieszenia na ścianie (często mają naprawdę fantazyjne kształty!) lub kilka pojedynczych półek, które samodzielnie przymocujesz w dowolnym miejscu. Dużą popularnością wśród czytelników cieszą się białe meble, które prezentują się niezwykle designersko i świetnie wyglądają na instagramie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *