Styl skandynawski na stałe zagościł już w polskich domach. Kojarzy się on głównie z bielą przełamaną drewnianymi elementami. Skandynawskie meble są jasne i lekkie, a dodatki niezwykle minimalistyczne. Najlepszym rozwiązaniem do wnętrz w stylu skandynawskim będą białe meble – monochromatyczne lub z dodatkiem drewna.

Białe szafy i komody

Niezwykle modne białe szafy to kwintesencja skandynawskiego stylu. Doskonale prezentują się w salonach, zastępując masywne meblościanki, a także w sypialniach, w których są elementem praktycznym i estetycznym. Z kolei komody, które jeszcze kilka lat temu zalegały w magazynach, dziś są znów niezwykle popularne. Duże białe komody możemy postawić w salonie lub sypialni i przechowywać w nich bieliznę, ręczniki, talerze, drobny sprzęt elektroniczny, ubrania, zabawki i wszystko, co pragniemy schować. Białe komody idealnie pasują do stylu skandynawskiego, który stawia przede wszystkim na funkcjonalność.

Białe stoliki

W skandynawskich domach dużą wagę przywiązuje się do wspólnego spędzania czasu, najlepiej przy kubku gorącego kakao. W salonie urządzonym w stylu skandynawskim nie może więc zabraknąć stolika kawowego. Białe stoliki stojące w centrum salonu rozjaśniają wnętrze i zwracają na siebie uwagę gości.

Jakie dodatki dobrać do białych mebli?

Do białych mebli pasuje niemal wszystko! Aby jednak utrzymać wnętrze w stylu skandynawskim, postaw na puchate dywany shaggy lub dywany z geometrycznymi wzorami. Geometria może być również obecna na innych dodatkach, na przykład poduszkach lub zasłonach. Warto również umieścić w skandynawskim salonie motywy zwierzęce, np. drewniane poroże jelenia, figurkę wilka czy minimalistyczne obrazy lub plakaty przedstawiające leśne zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *